Polená života

Upokoj sa, človek krásny, ak sa ti zdá, že ti momentálne život hádže polená pod nohy. V samotnej prapodstate života je totiž hádzať tieto polená... nie však proti Tebe skutočnému, ale proti tvojim očakávaniam, predstavám, túžbam a malichernostiam, ktoré vôbec nepotrebuješ, aby si bol kým už si. Áno, bude ich hádzať dovtedy, kým posledná z bižutérií tvojej krátkozrakej osobnosti nepovolí a tvoja myseľ sa nevzdá Niečomu čo je ďaleko za ňou.

Život je ako ladný prúd priezračnej rieky, v ktorom sa najviac topia tí, ktorí namiesto nádhernej jazdy naberajú kamene do svojich dlaní.

Nesnaž sa porozumieť, nesnaž sa bojovať, veď nie je s kým! Stačí, ak budeš pokorne vnímať Jeho vôľu a odovzdávať sa do Jeho rúk. Nezúfaj, ak cez leto svojho života celkom nechápeš význam týchto polien. Príde totiž zima a v krbe tvojho srdca sa každé jedno z nich nádherne rozhorí ohňom pochopenia, uvedomenia a vďaky.

Pri troche šťastia pochopíš, že žiadne polená nikdy neexistovali. Že to všetko boli posvätné dlane Boha, ktorými ťa volal k Slnku, kým ty si sa zubami nechtami uspokojoval so zamrznutou kalužou svojej osobnosti.

Stíš sa teda, a vnímaj, že celý svet je tu na to, aby ťa prebudil. Jednoducho sa tu všetci navzájom budíme zo sna rôznymi spôsobmi, niekto potrebuje pošeptať, iného treba oblievať studenou vodou. Neexistuje jediná neprávosť, nespravodlivosť, ktorá by sa diala v tvojom živote, neexistuje nič čo sa nemalo stať, všetko je dokonalé, dokonca i to, že tomu momentálne nerozumieš.

Dostal si toto telo na to, aby si pochopil, že si viac než len telo, viac než len myseľ. Aby si neukončil tento výlet rovnako naivný ako na začiatku. Buď si však istý, že nie je absolútne žiadny spôsob, ako by si mohol minúť Raj...

Si totiž odpradávna v Ňom, tak ďakuj! Ďakuj, aj keď možno netušíš za čo vlastne. Vďačnosť z dôvodu je plytká a vypočítavá, ale vďačnosť bez dôvodu ťa ponorí do nekonečnej hĺbky srdca, kde na teba čaká On s roztvoreným náručím.

Ďakuj teda, lebo práve vďačnosť je kľúč k Dverám, ktoré sú celú večnosť otvorené.

Veľmi ti želám byť kým už si...

S láskou M.